آخرین نقل انتقالات فوتبال ایران در فصل 88-89

بازیکنان تیم‌های سقوط کرده سهمیه لیگ برتری نیستند

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال گفت: بازیکنان تیم هایی که به دسته اول سقوط کرده اند سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون روز جمعه با تشریح قوانین نقل و انتقالات در بندی از قوانین نوشت: "بازیکنانی که در فصل قبل عضویت تیم های لیگ برتری را داشته باشند در فصل آتی سهم لیگ برتری محسوب می شوند. بدیهی است اگر این بازیکنان حتی در لیگ های پایین تر و یا استانی یا شهرستانی قرارداد منعقد کنند و بازی کنند در صورت انتقال به هر باشگاهی سهمیه لیگ برتری محسوب خواهند شد. "
عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ در گفت و گو با خبرگزاری فارس در این باره اظهار داشت: طبق آئین نامه لیگ برتر تیم هایی که در پایان فصل به دسته اول سقوط کنند بازیکنانشان جزو سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند و تیم هایی که از دسته اول به لیگ برتر صعود کنند بازیکنانش دسته برتری به حساب می آیند.
وی ادامه داد: منظور قوانین جدید این است که اگر بازیکنی با یک تیم دسته پائین تر قرارداد امضا کند و بعد به یک تیم لیگ برتری بیاید جزو سهمیه لیگ برتری محسوب می شود. مانند اتفاقی که فصل گذشته برای علیرضا عباسفرد و یدا... اکبری افتاد و این دو بازیکن از تیم های دسته پائین تر به استقلال آمدند و سهمیه لیگ برتری هم محسوب نشدند.

باشگاه فولاد خوزستان چند بازیکن جدید گرفتمعاون فنی فرهنگی ورزشی باشگاه فولاد خوزستان گفت : این باشگاه برای فصل جدید مسابقات لیگ برترفوتبال باشگاه های ایران دوبازیکن جدید وچند بازیکن سابق خودرابه خدمت گرفت. علیرضا اژدری روزشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : بازیکنان جدید عبارتند ازعلی حمودی بازیکن اهوازی فصل گذشته مس کرمان و جواد شیرزاد بازیکن پاس همدان .
وی اضافه کرد : همچنین باشگاه فولاد خوزستان با سید محمد علوی بازیکن سابق خود و فصل گذشته پاس همدان به مدت یک فصل و بامهدی چمن آرا بازیکن قدیمی خود وفصل گذشته ملوان بندر انزلی قرارداد داخلی دوساله منعقد کرد .
اژدری گفت :باشگاه فولاد با سیامک سرلک ، محمد قاضی، سجاد فیض الهی بازیکنان فصل گذشته خود قرارداد دوساله و با جلال کاملی مفرد قرارداد یکساله و با لفته حمیدی ازبازیکنان سابق خود که فصل گذشته درامارات توپ زد قرارداد یکساله امضا کرد.
معاون فنی باشگاه فولاد خوزستان در ادامه گفت : ظرف روزهای آینده قرارداد این بازیکنان درهیات فوتبال خوزستان ثبت رسمی خواهد شد.
برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده


نقل و انتقالات با سیستم I.T.C الکترونیکی صورت می‌گیرد


خبرگزاری فارس: جلسه هماهنگی راه اندازی سیستم I.T.C الکترونیکی، مجوز نقل وانتقالات بازیکنان و مربیان دردفتر دبیرکل فدراسیون فوتبال برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این نشست با حضور نبی، عظیم زاده مسئول کمیته روابط بین الملل، مسئول کمیته تشریفات، امور رایانه، نماینده سازمان لیگ،رئیس حراست و مسئول کمیته مسابقات انجام شد.
در این نشست اعضا به بررسی موارد مختلفی در خصوص آیین نامه نقل وانتقالات پرداختند.
نبی اظهار داشت: با وظایفی که به منظور پیگیری مسائل به حاضرین در جلسه محول کرد خواستار شد تا در صورت عدم فعالیت نمایندگان باشگاه های لیگ برتری در طرح مذکور طبق قانون فیفا مجوز نقل و انتقالات باشگاه های مختلف در فصل جدید تا کسب مجوز از فدراسیون بلا اقدام تلقی خواهد شد.
عظیم زاده در خصوص بی توجهی برخی باشگاه ها توضیحاتی را ارائه کرد.
وی عنوان کرد: باشگاه های پاس همدان، مس کرمان، ابومسلم و مقاومت سپاسی نسبت به مکاتبات فدراسیون هیچ واکنشی را نشان نداده و تا به نوعی بی توجهی خود را به کارگاه آموزشی اجباری فیفا اعلام کردند.
فدراسیون فوتبال توانست مجوز راه اندازی سیستم الکترونیکی آی تی سی را دریافت کند تا به نوعی جلوی هرگونه سوءاستفاده در بازار نقل و انتقالات داخلی نیز گرفته شود.
خبرگزاری فارس: دو بازیکن تیم فوتبال مقاومت سپاسی شیراز قرارداد خود را با این تیم تمدید کردند.به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از تمدید قرارداد مصطفی صبری، علی ممبینی و میرهانی هاشمی دو بازیکن دیگر این تیم نیز با حضور در هیات فوتبال شیراز قراردادهای خود را با مقاومت تمدید کردند.
مقاومتی ها هنوز با هیچ بازیکن جدیدی قرارداد امضا نکرده اند.
میرزاپور ماندنی شد، خالقی‌فر ثبت کرد


خبرگزاری فارس:
مهاجم تیم فوتبال مقاومت سپاسی با باشگاه سایپا قرارداد رسمی خود را ثبت کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، رضا خالقی‌فر قرارداد رسمی خود را با باشگاه سایپا به طور رسمی ثبت کرد. نادر فریاد شیران مربی سایپا با تایید این خبر به خبرگزاری فارس گفت: به غیر از خالقی فر، ابراهیم میرازپور هم فصل آینده در تیم ما حضور خواهد داشت.
میرزاپور دروزاه‌بان اسبق تیم ملی فصل گذشته در سایپا دروازه بان ذخیره این تیم بود و وحید شیخ ویسی دروازه بان اصلی بود. البته سایپا به دنبال جذب یک دروازه بان امید از یک باشگاه دیگر هم است.
روز چهارشنبه نیز داریوش یزدانی، امین منوچهری و سعید بیگی با حضور در هیات فوتبال تهران، قرارداد رسمی خود را با سایپا امضا کردند. طبق توفق نامه امضا شده، داریوش یزدانی و سعید بیگی برای یک فصل و امین منوچهری برای دو فصل پیراهن تیم فوتبال سایپا را بر تن خواهند کرد.
آخرین اخبار نقل و انتقالات فوتبال در لیگ برتر
به گزارش سرویس ورزشی جهان ، استقلال با مهدی شیری و مهرداد کریمیان از برق شیراز، کیانوش رحمتی از سایپا، محمد محمدی از پیکان قراررداد داخلی امضاء کرده است.11/3/88رضا عنایتی پس از سه سال بار دیگر به جمع آبی پوشان تهرانی بازگشت. مجتبی جباری با توافق جدید حاصل شده با مدیرعامل این باشگاه یک فصل دیگر در استقلال بازی خواهد کر دروز10/3/88برای عقد قرارداد با استقلال بیک‌زاده با مرفاوی دیدار کرد

* پرسپولیس باشیث رضایی مدافع سابق پرسپولیس روز10/3/88با امضای قراردادی 2 ساله بست صادقی، بائو، رضایی و شکوری پرسپولیسی شدند امیر حسین صادقی ، میثم بائو ، شیث رضایی و ابراهیم شکوری به جمع سرخپوشان پایتخت پیوستند.
11/3/88فرزاد آشوبی هافبک ملی پوش تیم فوتبال مس کرمان که سال گذشته به این تیم پیوسته بود، با عقد قراردادی دو ساله به تیم فوتبال پرسپولیس بازگشت. خبر دیگر از باشگاه پرسپولیس اینکه جلال اکبری کاپیتان تیم سپاهان نیز با سرخپوشان به توافق رسید تا با عقد قراردادی دو ساله به تهران منتقل شود و پیراهن پرسپولیس را نیز برتن کند. باشگاه پرسپولیس طی روزهای گذشته از جذب میثم بائو ، ابراهیم شکوری ، اشپیتیم آرفی ، شیث رضایی و امیرحسین صادقی خبر داده بود.
اشپیتم آرفی قراررداد داخلی امضاء کرده ضمن اینکه مذاکرات با فرزاد آشوبی،جلال حسینی وهادی عقیلی همچنان ادامه دارد.
ایوان پترویچ و ابراهیم توره بعد از جلسه 9/3/88 به توافقاتی با باشگاه پرسپولیس دست پیدا کردند.ظاهرا مسئولان پرسپولیس تمایلی به تمدید قرارداد با فرانک آتسو نداشتند و این بازیکن طی چند روز آینده از جمع سرخپوشان جدا خواهد شد

* سپاهان اصفهان با امیر قلعه نویی قراررداد بست و مهدی رحمتی احمد آل نعمه وابراهیم توره به این تیم پیوستند البته پیوستن توره از سوی مدیر برنامه وی رد شد
گفته می شود جدایی محسن بنگر، عباس محمدی و حتی هادی عقیلی و عقد قرارداد با حسین آشنا چندان دور از ذهن نیست

* جان نگودی مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال ابومسلم و رضا خالقی فر هافبک تیم مقاومت سپاسی پس از توافق نهایی با مسئولان باشگاه سایپا عصر امروز در محل هیئت فوتبال تهران حاضر شدند و با امضای قراردادی یکساله به تیم فوتبال سایپا پیوستند.
همچنین عصر امروز 9/3/88 ابراهیم میرزاپور دروازه بان فصل گذشته سایپا قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با این باشگاه تمدید کرد.
پیش از این شیخ ویسی، حسین حسینی، ابراهیم صادقی، رضا محمودی و محمد جواد آشتیانی با باشگاه سایپا قرارداد امضا کرده اند.

قرارداد دو بازیکن پاس همدان تمدید شد
محمد غلامی و مصطفی چترآبگون، دو بازیکن تیم فوتبال پاس همدان قرارداد خود را با این باشگاه به مدت دو فصل دیگر تمدید کردند.
محمد غلامی و مصطفی چترآبگون که قراردادشان با باشگاه پاس همدان به اتمام رسیده است، پس از مذاکره و گفتگو با مسئولان این باشگاه قرارداد خود را با سبزپوشان همدانی به مدت دو فصل دیگر تمدید کردند. این دو بازیکن بزودی قرارداد جدید خود را در هیئت فوتبال استان همدان به ثبت می رسانند.
همچنین باشگاه پاس همدان در تلاش است تا قرارداد دو بازیکن تاثیرگذار خود به نام‌های امید خورج و حنیف عمران زاده را نیز تمدید کند. این دو بازیکن هم قراردادشان با باشگاه پاس همدان به اتمام رسیده است و می توانند به عنوان بازیکن آزاد راهی دیگر تیمها شوند.
سید محمد علوی یکی دیگر از بازیکنان تیم فوتبال پاس همدان است که قراردادش با این باشگاه در پایان فصل 88 - 87 فوتبال کشورمان به اتمام رسیده است. او که در حال مذاکره با مسئولان باشگاه فولادخوزستان است، در گفتگو با مسئولان باشگاه پاس همدان هرگونه امضا قرارداد با این تیم خوزستانی را رد کرده است.

کاسترو که در یک فصل حضورش 16 گل در لیگ برتر برای ذوب آهن زده بعد از صحبت با مسوولان اصفهانی به توافقات نهایی رسید و برای دو سال با آنها تمدید کرد. ذوبی‌ها برای حضور قدرتمندانه در لیگ برتر و جام باشگاه‌های آسیا تحت هیچ شرایطی حاضر نبودند مهاجم سرعتی و گلزن خود را از دست بدهند، که البته به خواسته‌شان هم رسیدند. ایگور کاسترو قرارداد دو ساله‌اش را چهارشنبه در هیات فوتبال اصفهان ثبت کرد
* تیم راه آهن هم به واسطه صعود به فینال جام حذفی هر گونه مذاکره با بازیکنان جدید را متوقف کرد.
*مقاومت سپاسی فعلا به دنبال انتخاب سرمربی جدید است

*صبای قم فعلا خاموش است و استقلال اهواز نیز با توجه به قطعی شدن ابقای خدادادعزیزی به زودی وارد بازار نقل و انتقالات خواهد شد

*از باشگاه فولاد خبر می رسد محمد قاضی، مهدی چمن آرا، سیامک سرلک و اسماعیل شریفات بازیکنانی هستند که هر کدام به مدت دو سال دیگر قرارداد خود را با این تیم تمدید کردند.
مسئولان فولاد در حال مذاکره با بازیکنان دیگر برای فصل جدید هستند. یکی از این بازیکنان عباس محمدی دروازه بان فصل گذشته سپاهان است.

مسئولان استقلال اهواز پس از جذب محمد مطوری با دومین بازیکن برای فصل آینده به توافق رسیدند.
امیر حسین یوسفی روز گذشته با آبی پوشان اهوازی قرارداد یکساله داخلی امضا کرد و هفته آینده این قرارداد را در هیات فوتبال خوزستان ثبت خواهد کرد.

*مسئولان باشگاه ملوان مدعی هستند که قرارداد جلال رافخایی را تمدید کرده اند اما این بازیکن از احتمال پیوستن به یک تیم اماراتی خبر داده است ملوانی ها قرارداد فیلیپ دسوزای برزیلی را تمدید کرده اند

*در ابومسلم همه منتظر استویچکوف بودند اما این ماجرا هم مثل قضیه ژان تیگانا پوچ از آب در آمد ستاره های ابومسلم در جال کوچ به تیم های دیگر هستند و مشخص نیست در این باشگاه که شفق، بنی اسد و قاسمی ادعای مالکیت آن را دارند چه می گذرد

*مس کرمان هم بعد از بازگشت پرویز مظلومی و مات و مبهوت شدن مهدی محمدی به دنبال حفظ ستاره های مثل فرزاد آشوبی، مهدی رحمتی است ولی تمدید قرارداد ادینهو برزیلی می تواند خبر جالبی برای کرمانی های فوتبال دوست باشد

با این اوصاف نباید چندان به توافقات فعلی بازیکنان با برخی تیم ها توجهی داشت چرا که معمولا به محض شروع شدن رسمی فصل نقل و انتقالات شاهد چرخش 180 درجه ای باشگاه ها و بازیکنان بعد از توافقات اولیه هستیم
/ 1 نظر / 115 بازدید
نازی لوس

سلام وبلاگ باحالی دارین من شمارولینک کردم شماهم منو به اسم هرچی میخوای بیااینجاپیداکن لینکم کن ممنونم